Germanos poleca: Jacob Geller, Mix and Jam, Play Watch Listen, Adam Millard

Dawno już nie polecałem wam miejsc w sieci, które moim zdaniem warto obserwować, śledzić i odwiedzać, jeśli pasjonują was gry i gamedev.

Mix and Jam

URL: kanał YouTube, profil na Twitter

Kanał Mix and Jam śledzę już od dłuższego czasu, a ostatni materiał był jednym z dwóch bodźców, które spowodowały, że zdecydowałem się na kolejny wpis ‚Germanos poleca’. W nim André Cardoso (właściciel kanału), reprodukował Tactical Mode z remake’u Final Fantasy VII – bo tym się generalnie zajmuje. Bierze mechanikę ze znanego tytułu i odtwarza ją w silniku Unity, pokazując przy okazji cały proces. Dodatkowo: cały kod, który powstaje w wyniku warsztatu, jest dostępny na githubie twórcy, więc każdy może go pobrać i rozwijać – mega pomysł, zajebista inicjatywa. Kanał sponsorowany jest poprzez Patreona, do czego szczególnie zachęcam.

Adam Millard – The Architect of Games

URL: kanał YouTube.

Kanał na YouTube obserwuje od dosyć niedawna, albowiem ogólnie pokrywał mi się (w większości) z tym, co np. w GMTK robi Mark Brown. Z czasem jednak zauważyłem, że Adam wrzuca w materiały więcej opinii i osobistych przemyśleń, aniżeli Mark – nie ma w tym nic złego, nadal uwielbiam jego content i szanuje bardzo poziom produkowanego wideo. Kanały są inne, i to ki pasuje. Ostatni materiał poświęcony proxy-gatunkowi, jakim jest metroidvania, spodobał mi się właśnie dlatego, że Adam nie rozkładał go na czynniki pierwsze, a bardziej przedstawiał swój punkt widzenia o nim. Dobrze się go słucha. Wrzuca nieco humoru do filmów. Generalnie, jeśli mało wam tego rodzaju materiałów to polecam.

Play, Watch, Listen

URL: link do Spotify, podcast na YouTube

Ale skład! Mike Bithel (twórca m.in. Thomas Was Alone, Volume, John Wick: Hex), Alanah Pierce (ex-IGN, Rooster Teeth, gościnnie noclip), Austin Wintree (kompozytor muzyki do Journey, Abzu, John Wick: Hex, Assassin’s Creed: Syndicate) i Troy Baker (milion postaci mówi jego głosem, w tym Joel z The Last of Us czy Higgs, którego zresztą grał w Death Stranding) – taką czwórkę możecie słuchać w podcaście Play, Watch, Listen. Ekipa poznała się (bodajże) podczas eventu, na jednym z paneli i tak im się spodobało wspólne dyskutowanie o grach, że postanowili przenieść to przed mikrofony i kamerki. Każdy członek grupy to zasłużona osoba w branży, czy to od strony produkcji czy mediów, więc mają dużo naprawdę interesującego do powiedzenia. Bardzo merytorycznie i świetna chemia pomiędzy członkami. Naprawdę polecam.

Jacob Geller

URL: kanał YouTube, profil Twitter

Jeden z tych kanałów YT, który znalazł się w kręgu moich zainteresowań dzięki discordowi GMTK i tamtejszej społeczności. Natomiast pierwszym filmem Jacoba, jaki widziałem, był widoczny na obrazku The Search of the Last Secret. Pamiętam to doskonale, albowiem spędzałem wtedy noc w szpitalu (jedną z wielu) i historia ostatniego sekretu Uedy w Shadow of the Colossus, mnie oczarowała. Jacob Geller produkuje wideo-eseje na przeróżne tematy związane z grami. To przeważnie dwudziestominutowe materiały, mocno okraszone opinią, emocjami i gustem autora. Jednak zawsze ciekawe, więc polecam.


Podobał ci się materiał?!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

…aby wesprzeć RaczejKonsolowo w misji szerzenia pasji do gier poprzez niezależny content, w 100% bez bullshitu i na maksa gamingowy!


Możliwość komentowania jest wyłączona.