Siema, jestem Germanos i tak, mój nick to sklep z komórkami, z wczesnych lat XXI w. Chciałem pokrótce przekazać Wam, czym jest strona na którą patrzycie i czego się na niej spodziewać.

RaczejKonsolowo to blog poświęcony grom (głównie) na konsole PlayStation oraz wydarzeniom całego światka gamingowego. W nieregularnych odstępach pojawiają się recenzje, felietony, zajawki ciekawostek znalezionych w sieci oraz podcast, współtworzony z ToyBlackHat. Nie jestem zawodowo zajmującym się grami gościem, a pasjonatem, który uwielbia gierki. Grać w nie, pisać o nich, mówić o nich, rozmawiać itd. Czego na pewno nie powinniście się spodziewać, to zalewu nowości i obiektywizmu do granic możliwości – jeśli to możliwe. O grach piszę z pasją i zupełnie ignorując opinie innych. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie. Czy podobne opinie, czy ciekawy podcast i będziecie regularnie zaglądać. Skoro to czytacie, to znaczy, że blog nie jest Wam zupełnie obojętny, za co dziękuje i zachęcam do sprawdzenia moich treści.

Dzięki praktycznie zerowemu doświadczeniu w branżunii możecie spodziewać się całkowicie amatorskich tekstów, recenzji gier spod znaku #nikogo, osobistych wywodów oraz prawdopodobnie najbardziej subiektywnych ocen w internecie. Wydaje Wam się, że jeśli gra świętuje 10 rocznicę swojej premiery, nie ma szans na pojawienie się jej recenzji? W RaczejKonsolowo to możliwe. Stare, nowe, zapomniane, pamiętane, indie, AAA, shootery, wyścigi, przygodówki, platformówki, symulatory, bijatyki, RPG zachodnie i te z Japonii – tutaj bez limitów, ograniczeń i zahamowań. Poniżej jeszcze krótko chciałem się podzielić okolicznościami narodzin bloga, ale najpierw..

Kim ty w ogóle jesteś?!

Germanos

Bloger Naczelny | Podcast Host

Na codzień team leader w Future Processing, czyli tej firmie ze Śląska, która jest “polskim Google”. Gdy nie zajmuje się zgłębianiem wiedzy na temat zwinnego ogarniania projektów software’owych, spędza ile się da z konsolą – oczywiście jeśli pozwoli żona.

Z zamiłowania maniak konsol PlayStation. Obecny stan sprawnego sprzętu to szare PS1, grube PS2, białe PS3, profesjonalne PS4 oraz takie zwykłe PSP i PSV. Gardząc cyfrową dystrybucją, skompletował bibliotekę ponad 300 pudełkowych gier i wciąż mu mało. Bez preferencji gatunkowych gra praktycznie we wszystko, poza tymi “chińskimi czytankami”.

Jeśli mieliście pecha to mogliście go spotkać na PS Site, gdzie zajmował się zrażaniem do siebie użytkowników oraz niszczeniem społeczności.

Uważa Ace Combat 5: Squadron Leader (PS2) za tytuł wszech czasów, The Last of Us (PS3) za przereklamowanego mesjasza i FF VIII > FF VII.

Możecie mnie złapać poprzez

ps2maniak@gmail.com, Twitter, Twitch lub na PSN: GermanosPL

Moja jaskinia gracza

Pomocne dłonie…i głosy

ToyBlackHat

Podcast Co-Host

Czasem gra. Głownie na PS4 (bo musi) i na Xboxie (bo lubi).

Czasem bawi się w gamedev. Jego opus magnum to automatyczny generator gównogierek na androida. Czasem streamuje – gamedev, pixelarty, czasem gry.

Poza grami: motorsporty mocno, karting mocno, chociaż od kilku lat aktywnie nie jeździ, fanboj japońskich aut. Liczne pozostałe pasje, no, może pół-pasje.

„Jeśli nie potraficie znieść mnie kiedy jestem najgorszy, to cholernie pewne, że nie zasługujecie na mnie, kiedy jestem najlepszy ;)))) buehehe”

Możecie go złapać poprzez

Twitter, Twitch lub na PSN: ToyBlackHat

Dzodla

Korektorka Joanna

Sprzedała duszę amerykańskiej korporacji, ma męża z importu i kota na punkcie swoich dwóch kotów.
Uwielbia grać w indie, assassina i gry z ciekawą historią, nie ma nic do kopii cyfrowych i gier z drugiej ręki.

Jak dorośnie chce pisać teksty jak Germanos z przecinkami (Germanos: Ty franco! xD)

Posiada PSV, PS3 slim i PS4 z pierwszego rzutu. Kocha przezroczyste kontrolery. Wielbi studio Quantic Dream i wszystkie jego prace.

Możecie ją złapać poprzez

PSN: dzodla