Wygrzebane z sieci – Wrzesień 2019

Comiesięczne zestawienie interesujących, intrygujących i fascynujących materiałów o tematyce gier, jakie udało mi się pochłonąć i polecam dalej.

Zmobilizowany rozmową ze znajomymi o mikrotransakcjach w Apex Legends i skrzynkach, gdzie – oczywiście – patrzyli wszyscy na mnie jak na dziwoląga („Jak to nie uważasz EA za wcielenie szatana?!”), postanowiłem zająć się tematem cen gier na poważnie. Z tego powodu możecie znaleźć w zestawieniu sporo linków oznaczonych 💲, które poruszają temat kwot za jakie kupujemy gry i konsole, a także ile powinniśmy za nie płacić i co to oznacza. Natomiast gwiazdką oznaczyłem tekst, który mówi WSZYSTKO o cenach gier – poważnie to 40 minut czytania, po których będziecie wiedzieli wszystko o sferze cenowo-biznesowej gier. Jeśli ktoś po przebrnięciu przez ten zestaw linków, dalej będzie uważał, że gry czy granie ogólnie jest zbyt drogie, to ja już nie wiem. Ogólnie ten odcinek jest mocno biznesowy lub około-growy. Mam nadzieję wrócić następnym razem z powrotem do designu i gamedevu. A tymczasem – polecam lektury!

Czytanki

Filmiki

  • Archipel prezentuje ciekawą rozmowę pomiędzy Koji ‚IGA’ Igarashim (seria Castlevania) oraz Yohei Kataoka (Tokyo Jungle), zahaczająca o rozważania na temat finansowania gier, istoty indie oraz macierzy tworzenia tytułu, która bardzo mi się podobała.⏩ Iga’s Lair – an alternative path to game creation
  • Obszerny materiał na temat tworzenia bohatera gry przez graczy. Od genezy odgrywania ról w RPG-ach po liniowe, współczesne rolę playe oraz jak poradzono sobie w nich z budowaniem postaci przez graczy.⏩ What does it mean Player Character?
  • Wykorzystanie narracji i fabuły w tworzeniu elementów rozgrywki, a także o możliwości wykorzystania procesu w drugą stronę – gdy elementy gameplay’u tworzą elementy historii gry. ⏩ Using narrative as Context – Balancing Gameplay and Story Elements
  • Zastanawialiście się kiedyś nad genezą słowa ‚gamer’? Oto jego historia.⏩ The Origin of the Term Gamer


Podobał ci się materiał?!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

…aby wesprzeć RaczejKonsolowo w misji szerzenia pasji do gier poprzez niezależny content, w 100% bez bullshitu i na maksa gamingowy!


Możliwość komentowania jest wyłączona.