Wygrzebane z sieci – Sierpień 2019

Comiesięczne zestawienie interesujących, intrygujących i fascynujących materiałów o tematyce gier, jakie udało mi się pochłonąć i polecam dalej.

Lato służy długim spacerom, więc do zestawienia wskoczyła duża liczba przeczytanych artykułów. Jednym z najciekawszych na pewno jest wywiad z CEO Electronic Arts oraz rozłożona na 3 materiały historia Ooblets. Natomiast w filmach, króluje noclip i ich dokument na temat IO Interactive oraz historia ich największej serii, Hitman. Polecam!

Czytanki

Bardzo interesujący i poruszający wiele ciekawych tematów wywiad z Andrew Wilsonem, CEO Electronic Arts. Materiał jest dosyć długi aczkolwiek świetnie prowadzony w formie wywiadu.
Jak wielką rolę odgrywają telefony w serii Devil May Cry? Okazuje się, że całkiem sporą. Technicznie oraz jako metafora.
Wnikliwe przedstawienie działania machiny marketingowej, którą PlayStation rozpędziło do granic możliwości, aby Final Fantasy VII stało się sukcesem, jakiego świat – wtedy – nie widział.
Jeśli do tej pory nie słyszeliście o tytule Ooblets, to znaczy, że ominęła was jedna z większych gównoburz sieciowych ostatnich tygodni. W skrócie: developer chcąc być mega transparentny tłumaczy dlaczego poszedł na ekskluzywność z Epic, gracze się podpalają i zalewają ich tonami jadu, gróźb i (to jest mocne) sfabrykowanymi materiałami o twórcach. Warto przeczytać. Trzymam kciuki za Ooblets choć jeszcze tydzień temu nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Od razu podrzucam kilka linków, żeby mieć pełen obraz sytuacji.
Paweł Feldman z 11bit Studio opowiada o sukcesie This War of Mine, który dokonał się nie w premierę tytułu, ale dzięki świetnemu wsparciu oraz adaptacji tytułu pod kolejne platformy.
Szczerze nie interesował się grą Alundra z PSX. Wiedziałem jedynie, że jest to kolejna perłą szaraka, która osiąga horrendalne ceny na rynku wtórnym. Nie spodziewałem się, że tytuł jest “kalką” Zeldy, a według autora deklasuje hit Nintendo. Trzeba dodać do listy zakupów.
“Myślałem, że tworzymy grę niszową” – Sean Murray. Gotowi na No Man’s Sky w VR? Ja się nie mogę doczekać.
Dzienniki czy pamiętniki, to element pojawiający się w wielu tytułach. Co wprowadzają do produkcji i jaką rolę odgrywają dla bohaterów?
Jak przenieść pozornie nudną czynności z naszego codziennego życia do gry, aby zmienić ją w coś zabawnego i – najważniejsze – grywalnego.
Pośmialiśmy się z Fallouta 76 już wystarczająco wiele razy, więc teraz nieco poważniej na temat kierunku Bethesdy w ratowaniu tytułu i marki.
Od E3 już trochę minęło, ale jeśli podobnie do mnie, zapomnieliście o mniejszych tytułach, które pojawiły się (prawdopodobnie) na konferencji Xboxa, to zachęcam do sprawdzenia zestawienia najbardziej interesujących gier targów.

Filmy

Jestem coraz bliżej decyzji, że po ukończeniu wszystkich odsłon Final Fantasy z okresu przed-3D, powinienem wrócić i ukończyć jeszcze raz Final Fantasy XI, które niegdyś oceniłem mocno średnio. Kolejne wspomnienia tytułu i zmieniające się okoliczności chyba wystarczą, by spróbować. Oto jak wspominają pracę nad tytułem pracownicy Square.
Mark Brown analizuje sterowanie i animacje Celeste, aby dojść do odpowiedzi na pytanie: dlaczego rozgrywka w tym indyku jest tak miodna i rajcowna?
Nareszcie pojawił się w sieci kolejny projekt dokumentalny ekipy noclip. Tym razem panowie zabierają się za IO Interactive oraz za ich najważniejszą markę, Hitman. O upadku i powstaniu łysego zabójcy, a także sekretach jego sukcesu.
Przy okazji powyższego przypomniałem sobie, że nie widziałem, jeszcze materiału o E3, który przygotował Danny i spółka. Fajnie zobaczyć, jak wyglądają targi od kuchni i poznać opowieści o nich od znajomych Irlandczyka.
Jakże ucieszyłem się, że jeden z ostatnio odkrytych przeze mnie kanałów, postanowił zająć się analizą muzyki z serii Ace Combat – elementu, który moim zdaniem stanowi o sile marki.


Podobał ci się materiał?!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

…aby wesprzeć RaczejKonsolowo w misji szerzenia pasji do gier poprzez niezależny content, w 100% bez bullshitu i na maksa gamingowy!


Możliwość komentowania jest wyłączona.