Wygrzebane z sieci – Luty 2019

Comiesięczne zestawienie interesujących, intrygujących i fascynujących materiałów o tematyce gier, jakie udało mi się pochłonąć i polecam dalej.

Luty to krótki miesiąc, więc też i zestawienie w tym miesiącu adekwatnie obfite. Nie mniej znalazło się moim zdaniem kilka fajnych pozycji dla każdego, chcącego wiedzieć więcej o grach. Szczególnie materiały wideo mogą się podobać. Jest świetny Colin w opinii na temat konsumpcjonizmu, noclip o Hades, Mark Brown o Hitmanie oraz Dark Souls w roli sklepu IKEA. Polecam.

Czytanki

BONUS: W tym miesiącu postanowiłem wykorzystać 14-dniowy trial serwisu storytel, aby (w końcu) zaliczyć “Blood, Sweat, and Pixels”, Jasona Schreiera. Bardzo ciekawa książka. 9 histori produkcji gier, prezentująca kulisy powstania tytułów AAA oraz indie. Rzuca światło na premierowy stan niektórych tytułów, który gracze (często) zwalają na nieudolnych i leniwych programistów. Moim zdaniem, obowiązkowa lektura, jeśli uważacie się za fana gier wideo, są one waszą pasją.

W podobnym stylu zaczynamy WzS od niesamowitej, ale w negatywnym klimacie, historii studia Starbreeze, które w przeciągu kilku lat roztrwoniło cały swój budżet, rzuciło załogę do przymusowego crunchu, a nawet wpakowało się rozprawę sądową, poprzedzoną nalotem policji na siedzibę.
Zabierając się za pisanie felietonu o grind’ie w grach, zapytałem Marka Browna o, jakieś ciekawe materiały do poszerzenia wiedzy. Oto jeden z nich, o zaakceptowaniu siebie, jako fana grindowania.
W jaki sposób budować grę, aby zminimalizować frustrację graczy z powtarzania tych samych czynności lub poczucie ‚ściany’ w progresji.
Producent remake’u Resident Evil 2 opowiada o ideach, jakie przyświecała developerom, w trakcie jego tworzenia.
Fallout 76 i sprawa atomówek. Nie spodziewałem się, że są tak ważne dla lore.
Skradanki to jedne z moich ulubionych tytułów. Choć nie przeszkadza mi, jak wiele akcji w sobie dziś mają, rozumiem autora.
Zestawienie w zestawieniu! WoW! Przed wami 60 indyków, na które warto zwrócić uwagę w 2019. M.in. My Friend Pedro i Ray’s The Dead.
Hyun Jong Won za pośrednictwem Twittera zdradza sekrety budowania poziomów lochów w Gof of War, z graficzną analizą jednego z nich.
Jak to jest z tymi sequelami i oceną zmian, względem siebie. Co sprawia, że dwie części danej serii, wyglądają tak znajomo, a jednak się różnią?

Filmy i słuchowiska

Ponieważ ten film jest zbyt dobry, żeby zostawić go jako ikona, postanowiłem go embedować – jeśli macie zobaczyć choć jeden materiał, to zajrzyjcie do niego. Temat jest mocno rozdmuchany w mediach ostatnio i CIESZY mnie fakt, że Colin (znów) mówi o faktach, które inni specjalnie pomijają.

Materiał wideo porzucony przez Marka o tematyce grindu.
A że byłem mocno zajęty czymś słuchając powyższego, to automatycznie włączył się kolejny. Tym razem o roguelike’ach i sensowności budowania wytycznych dla takowych gier.
⭐ Kolejna gwiazda dzisiejszego zestawienia. Materiał tak dobry, że podlinkowałem go również w pracy, albowiem ma równie wiele ciekawego do powiedzenia o gierkach, jak o sprawach (dla mnie) zawodowych. O tym dlaczego Dark Souls jest IKEĄ gier i dlaczego jest to wzorem dla innych.
Mark Brown, we współpracy z chłopakami z IO Interactive, opowiada o budowie Miami w nowym Hitmanie oraz o sekretach działania całej misji na torze wyścigowym.
Czas na drugi odcinek dokumentu noclip, w którym ekipa towarzyszy Supergiant Games w tworzeniu Hades i podróży tytułu po early access.


Podobał ci się materiał?!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

…aby wesprzeć RaczejKonsolowo w misji szerzenia pasji do gier poprzez niezależny content, w 100% bez bullshitu i na maksa gamingowy!


Możliwość komentowania jest wyłączona.