Germanos poleca: Colin’s Last Stand, SunhiLegend, Dan Root, Gamasutra

Troszkę minęło od ostatniego polecania kanałów i miejsc czerpania informacji, czy ciekawostek na temat gier. Zatem oto kolejna porcja źródeł – moim zdaniem – wartych uwagi.

Colins’s Last Stand (Side Quest, Sacred Symbols)

Colin Moriarty to jeden z założycieli grupy Kinda Funny, którą polecałem w drugim wpisie z tej serii. Z czwórki, która jeszcze rok temu odpowiadała za materiały kanału, to właśnie Colina opinie, zdanie i komentarze ceniłem sobie najbardziej. Bez unikania trudnych tematów mówił o rzeczach niewygodnych, które z szeroko-pojętą „społecznością graczy” mogły być na bakier. Bez owijania w bawełnę mówił o forach, jakie Nintendo dostaje od branży za nostalgię i silną więź wielu osób ze SNESem, czy NESem oraz – oczywiście – byciem tą niewinną marką z duchem dziecka – choć sam zagrywał się w gry Nintendo. Poruszał tematy związane z „wokalnymi mniejszościami”, polityką w grach itd., będąc przy tym – moim zdaniem – normalny. Przez miesiące słuchania jego opinii wydawał mi się osobą rzetelną, która bardzo profesjonalnie podchodzi do mówienia o grach. Zawsze przygotowany z wiedzą o branży i biznesie z nią związanym. Mogliście m.in. go widzieć podczas eventu ujawniającego datę premiery Final Fantasy XV (PS4) – jedną z ostatnich. Wspólnie z Gregiem Millerem prowadził, skoncentrowany na PlayStation podcast PS I Love You XOXO oraz własną serię Colin Was Right. Oba materiały stanowiły moje ulubione punkty całego KF, więc kiedy po NIEZWYKLE SEKSISTOWSKIM tweetcie musiał opuścić grupę, byłem bardziej niż zniesmaczony. Chwilę później założył swoją własną markę: Colin’s Last Stand, gdzie produkował materiały związane z polityką i historią. Na szczęście obecnie tematyka CLS powróciła na tory gamingowe: Side Quest to duchowy spadkobierca w/w Colin Was Right, natomiast Sacred Symbols to nowość w repertuarze, która wypełnia lukę podcastów skoncentrowanych na PlayStation. Colin prowadzi swoją działalność poprzez Patreon. Wszystkie materiały znajdziecie także na YouTube.

Dan Root – Video Game Animation Study

Na materiały Dana Roota trafiłem dzięki poleceniom Marka Browna. Dan jest absolwentem studiów związanych z grafiką i animacją, więc nie jest zaskoczeniem, że jego materiały związane są właśnie z tym aspektem gier wideo. W bardzo przyjemny i pełen pasji sposób opowiada o najmniejszych szczególikach kryjących się za każdym ruchem w grach. Szczególną uwagę poświęca grą retro, stylizowanymi na takowe oraz remake’om w stylu Wonderboy: The Dragons Trap (PS4). Poza animacjami jego materiały dotyczą całej warstwy artystyczną produkcji i wpływie, jaki ma np. kolorystyka, na klimat produkcji. Oglądanie jego filmów to ciekawy warsztat dla każdego, kto chciałby pracować nad grami oraz mnóstwo ciekawostek dla osób doceniających to, jak w grze wszystko ładnie się rusza, wybucha, pojawia się i znika. Przyjemne materiały do kawki, herbatki, czy śniadanka. Do znalezienia na Patreon oraz YouTube.

Gamasutra

Ten portal powinien być znany większości osób, które zainteresowane są czymś więcej niż tylko recenzjami ostatnich tytułów i najświeższe newsy. Gamasutra to świetne miejsca do śledzenia przez RSS, czy Twittera. Teksty na stronie pisane są przez osoby z gamedevu, autorów bezpośrednio związanych z portalem oraz portalową społeczność. Poruszają tematykę wszelką. Od designu po proces produkcji. Od rozgrywki po warstwę artystyczną. Gorąco polecam śledzić.

SunhiLegend

Na sam koniec zostawiłem sobie najbardziej rozrywkową część. Jego gify zdobią Twittera pewnie u większości z was, ale gdybyście nie śledzili jego profilu, to gorąco do tego zachęcam. Do tego skupia się na grach z PlayStation 4 – czego chcieć więcej 😀 Oto link do jego kolekcji, albowiem bezpośrednio materiałów WP nie pozwala mi embedować. Podziwiajcie!


Podobał ci się materiał?!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

…aby wesprzeć RaczejKonsolowo w misji szerzenia pasji do gier poprzez niezależny content, w 100% bez bullshitu i na maksa gamingowy!


Możliwość komentowania jest wyłączona.