Germanos poleca: Gamers With Jobs, Split Screen, IGNx2 i GamesIndustry

Dawno nie polecałem kanałów i miejsc czerpania informacji o tematach giereczkowych, zatem kolejna porcja źródeł – moim zdaniem – wartych uwagi.

Zacznijmy może od tego, co się zmieniło od ostatniego razu, gdy polecałem podcasty i kanały wszelakie. Właściwie jedyną zmianą jest rezygnacja ze śledzenia twórczości Jima Sterlinga oraz jego podcastu Podquisition. Nie pamiętam po ilu tygodniach wałkowania tematu skrzynek, mikrotransakcji i skupiania się na tym, jak strasznych czasów doczekaliśmy, i jak bardzo jesteśmy “łatani” przez wielkich wydawców, ale w końcu nie wytrzymałem. Brytyjczyk bywa na swój wyspiarski sposób zabawny, jednak regularne słuchanie jego contentu mogło doprowadzić do depresji, połączonej z weltschmerzem. Wiadomym jest, że pobudzanie tłumów do ruszania na złe korporacje, z widłami i pochodniami, dziś się sprzedaje, aczkolwiek ja odpadam – nawet nie żałuję.

Split Screen

Szok i niedowierzanie! Germanos proponuje content portalu z kategorii mainstreamu. Na portalu Kotaku funkcjonuje podcast prowadzony przez nikogo innego, jak samego Jasona Schreiera oraz Kirka Hamiltona. Ci z Was, którzy śledzą proponowane przeze mnie materiały z giereczkowa, śledzą mnie na Twiterze, pewnie widzieli nie raz dzielenie się przeze mnie materiałami tego pierwszego. Moim skromnym zdaniem to jeden z niewielu kompetentnych dziennikarzy gamingowych, w stosunku do którego tytułu games journalist nie dodaje się dla picu. Bardzo dużo informacji zza kulis, od informatorów, wyjaśnione plotki i ciemniejsze strony branży – w tekstach było tego pełno, więc i w podcast’cie tego trochę. Prowadzący przyciągają na audycję znane osoby w branży, jak chociażby CEO Larian Studios (seria Divinity), Swen Vincke. Jeśli interesuje Was komentarz panów do świeżych wiadomości w giereczkowie zajrzyjcie tutaj lub poszukajcie podcastu w Spotify.

Gamers With Jobs

Na pierwszy ogień leci podcast Gamers With Jobs: Conference Call, który jest częścią “małego” portalu gamerswithjobs.com. Ekipa nagrała ostatnio swój 590-y (!!!) odcinek podcastu, który jest przeznaczony dla osób dorosłych (posiadających pracę, rodzinę) pasjonujących się grami komputerowymi i planszowymi. Dojrzałe i ciekawe konwersacje, często okraszone sporą dawką humoru. Merytorycznie podcast podpasował mi bardzo. Ciekawie słucha się opinii uczestniczących w odcinkach, często najlepszymi tematami są zadane przez publiczność pytania. Pamiętam m.in. w odcinku 589-tym, jeden z maili od słuchaczy zarzucił temat uśmiercania SI w grach oraz emocjach jakie to wzbudza, gdy jest ono tak bardzo podobne do nas i jak wpłynie to na podejście twórców do “bezużytecznych” NPC (po angielsku lepiej to brzmiało). Z podcastem jedynie mam dwa mikro-problemy: jedna z pań (Lara lub Amanda) lubuje się w gierkach poruszających tematy dyskryminacji, rasizmu itd., a zatem często mówi o indykach w klimacie – choć daleko jej do SJW, to czasem zanudza. Drugi problem to fascynacja całej ekipy planszówkami, które nie każdego (mnie) interesują, a chłopaki i dziewczyny potrafią się rozgadać na pół odcinka o np. “papierowym RPG”.

IGN Beyond / IGN Unfiltered

Again?! Tak. Kolejne polecenie związane z dużym portalem giereczkowym. Na dodatek c-c-c-combo, bo proponuję dwa podcasty w ramach giganta, jakim jest serwis IGN: IGN Beyond oraz IGN Unfiltered. Odcinki możecie oglądać poprzez YouTube, jeśli takie są Wasze preferencje, a dlaczego warto: Beyond to program poświęcony marce PlayStation. Odcinki oscylują zatem wokół tematów poświęconych konsolom SONY z tradycyjną agendą (newsy, maile, aktualnie ogrywane). Unfiltered to natomiast rozmowy ‘1 na 1’, prowadzone przez Ryana McCaffrey z osobowościami naszej branży. Ed Boon, Peter Molyneux, Randy Pitchford, to tylko niektórzy z uczestników wywiadów, więc moim zdaniem warto by posłuchać, co mówią o swojej pracy – no, może nie Randy’iego :P. W ostatnim odcinku uczestniczył Jenova Chen, twórca takich tytułów jak Flower (PS3), czy Journey (PS3)….tak, na serio ma na imię Jenova i tak, jest to nawiązanie do Final Fantasy VII (PS1).

GamesIndustry

Portal znany chyba każdemu, kto nieco bardziej interesuje się branżą gier, a szczególnie zainteresowanym jej aspektem finansowym – tak, gry video to także pieniądze, i to nie małe. Na stronie pojawiają się wszelkie newsy finansowe dotyczące nowych produkcji czy studiów deweloperskich. Również tutaj można się dowiedzieć o roszadach twórców i aktualnych wynikach sprzedaży. Polecam zapisanie się do newslettera głównego (są dodatkowe m.in. dla wiadomości z UK, sektora mobile), co w zupełności wystarczy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.