Wygrzebane z sieci – Wrzesień 2017

Comiesięczne zestawienie interesujących materiałów o grach, jakimi chciałbym się z Wami podzielić.

Ależ wpis jest wypchany zawartością! Tak sytego WzS jeszcze na RaczejKonsolowo nie było. 13 punktów. Od zwierzeń developerów, po panele z PAX. Tym razem pojawił się także polski akcent: dokument o pierwszym Wiedźminie oraz felieton enkidou. Drodzy pasjonaci growi: smacznego! ^^

Czytanki

Filmiki

  • Mark Brown prezentuje materiał o tym, co według niego powinno cechować dobrą grę detektywistyczną oraz dlaczego tak trudno jest uzyskać pożądany efekt dobrego kryminału. Każdy jego materiał to przyjemność dla serca gracza
  • Dzięki GMT poznaje wiele serii, których nie miałem szansy poznać przez brak konsol Nintendo. Metroid Prime jest jedną z nich. Materiał nie tylko ciekawy ze względu na obcy mi tytuł, ale również z powodu możliwości przywołania jego przekazu do np. nadchodzącego remastera Final Fantasy VII (PS1). Co tak naprawdę powinno się zmienić? Co powinno zostać zachowane z oryginału? Mark kolejny raz wypuszcza materiał skłaniający do wielu przemyśleń.
  • Gdybyście zastanawiali się, co takiego zrobiła SEGA z Sonic Mania (PS4), że udało im się zerwać z anti-sonic cycle (link) i wypuścić DOBRĄ grę z niebieskim jeżem, zadowalającą pragnienia jego fanów – oto przyjemne wyjaśnienie.
  • Materiał o studiu Fullbright, twórców Gone Home (PS4) i Tacoma. Nie jestem zwolennikiem walking simów. Uważam, że to czego szukam w grze to przede wszystkim przyjemność z rozgrywki, a zaraz potem niesamowitą histotrię. Aczkolwiek jedno drugie nie wyklucza, a najlepiej działają w parze. Osoby pracujące nad np. Bioshock (PS3), wycieli z niego broń, moce i skupili się na odkrywaniu przez gracza historii osób istniejących (lub już nie) w grze. Tak wygląda ich rebelia, o której mówi materiał Gamespotu. Dla mnie ciekawym punktem video jest zupełnie coś innego, gdzie jedna z osób rzuca do kamery stwierdzeniem, że żyjemy w czasach gdzie developerzy na nowo odkrywają możliwości przekazywania czegoś większego w grach i jest to fascynujące momentem dla nich. Gdzie po drugiej stronie barykady, GRACZE twierdzą, że gry są co raz gorsze. Hmmm…
  • Pierwsze video z Wiedźminem, to prowadzony przez pana noclip, Danniego O’Dwyera panel na PAX, z udziałem CDPR. Miał on swoje ciekawe momenty. Szczególnie warto zobaczyć dla materiałów nigdy i nigdzie nie publikowanych, np. nagrywanie głosu aktorki podczas sceny łóżkowej w grze oraz Geralta grającego w „piłkarzyki”. Trochę opowieści o każdej z części oraz odpowiedzi na pytania publiczności.
  • Czekałem na PAX i chłopaków z CDPR na panelu, a tu mnie z „domowego” YouTube’a zaatakował film dokumentalny o pierwszej części Wiedźmina. Arhn.eu (nie mam pojęcia, jak się to czyta) z okazji 10 rocznicy tytułu przygotował ciekawy materiał o kulisach jego powstania. Było trochę prania brudów, choć – jak na nasze podwórko – nie na tyle, by zepsuć całość. Zdecydowanie polecam. Fajne wywiady. Nowinki, których na pewno nie wiedzieliście. Ciekawe, jak wypadnie porównanie tego z materiałem noclip.

Bonus

  • Świetny materiał, polecony mi przez znajomych w pracy, ponieważ zacząłem nagrywać z kilkoma team leaderami podcast o tematyce prowadzenia projektów, pracy z zespołami developerskimi i ogólnie zwinnym dostarczaniu oprogramowania. Wewnątrz-firmowy 🙂 Kilka fajnych uwag dotyczących pierwszych kroków nagrywania, sprzętu, czego potrzebujemy tak na serio by zacząć oraz (najfajniejsze) sprytne porady na szybko – np. nagrywanie do szafy. Mówią weterani podcastów w PL, więc warto jeśli chcecie kiedyś coś nagrywać.
    http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zaczac-nagrywac-podcast-marek-jankowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.