Germanos poleca: Orioto i Game Maker’s Toolkit

Chciałem się z Wami podzielić kilkoma osobami, które uważam, że warto się zainteresować ze względu na to co robią. Robię małą reklamę, bo warto.

Orioto

Pierwszym profile jaki uważam, że powinniście się zainteresować jest Orioto, czyli Mikael Aguirre. Znam Francuza z kanału Kinda Funny, który wykorzystuje jego obrazy do tła programów. Zaintrygowały mnie cyfrowe grafiki z gier, wykonane w pięknym, ręcznie-malowanym stylu. Poszukałem i znalazłem jego profil w serwisie DeviantArt oraz Twitterze. W jego galerii znajdziecie obrazy z wielu gier Nintendo, ale także i takich hitów innych platforma jak Horizon Zero Dawn (PS4), Skyrim (PS3), Crash Bandicoot (PS1), Chrono Trigger (PS1), Shovel Knight (PS4), czy Journey (PS3). Kilka wybranych przeze mnie grafik:

Nadają się idealnie na tapetę laptopa, albo – po małych problemach – XMB konsoli. Autor w opisie profilu podaje linki do miejsca gdzie za dowolną opłatą można zakupić obrazy w wysokiej rozdzielczości, 16:9 lub 16:10. W tym samym miejscu mamy także możliwość przejścia do sklepu, gdzie możemy zakupić sobie obraz Orioto na płótnie, do powieszenia w pokoju. Skłamałbym gdybym nie myślał o tym jak tylko autor pokaże coś nowego.

Game Maker’s Toolkit

Kanał YouTube prowadzony przez Marka Brown opowiadający ze szczegółami smaczki tworzenia gier, jakie wykorzystują developerzy. Czy wiedzieliście o tym, że Resident Evil 4 (PS2) posiada dynamicznie dostosowujący się poziom trudności do tego jak nam idzie w grze? W jaki sposób udało im się to ukryć przed graczami? Co sprawia, że skok Mario jest taki idealny? W jaki sposób dzisiejsze gry podchodzą do tematu życia bohatera i dlaczego DOOM (PS4) jest szczególnym przypadkiem? To tylko kilka kilka tematów jakie na razie zobaczyłem, a Mark nagrywa filmy od dwóch lat. Jego kanał jest całkowicie ufundowany – od niedawna – dzięki Patreonowi. Informacje o najnowszych filmikach możecie znaleźć także na jego Twiterze. Jasne Mark ma trochę bzika na punkcie gier Nintendo i masa jego filmów opowiada o Zeldzie, ale nawet jeśli nie jesteście zwolennikami Linka, to w materiałach Marka znajdziecie wiele bardzo ciekawych informacji o tworzeniu gier. Gdyż właściwie o tym jest cały jego kanał. Pokazuje idee tworzące gry, genialne pomysły, niedocenione “ficzery” i wyprzedzające swoja erę możliwości, które dziś są powielane przez innych developerów. Podchodzi do gier starych oraz nowych. Stara się wyciągnąć tytułowe narzędzia z każdej gry, aby inni twórcy mogli je wykorzystać tworząc własne, niezapomniane i wyjątkowe tytuły. Jednak i dla przeciętnego gracza (jak ja) mają ogromną wartość, nawet jeśli czasem mówi o rzeczach poniekąd oczywistych, to często znajdzie w nich coś na co nie zwróciliśmy uwagę grając. Byście mogli się sami o tym przekonać, oto filmik odpowiadający na ważne pytanie: “Czy Dark Souls powinno mieć tryb EASY?

Dla każdego szanującego się gracza, który myśli poważnie o swoim hobby będzie to kopalnia niesamowitej wiedzy o jego ukochanym hobby. Mark w bardzo prosty i zrozumiały sposób podchodzi do poruszanych tematów, często cytując innych wielkich branży. W filmach omija spoilery, a jeśli nawet się pojawią, to autor o tym uprzedza. BARDZO polecam kanał.

4 myśli na temat “Germanos poleca: Orioto i Game Maker’s Toolkit

  1. Nie potrafię pozbyć się wrażenia, że ten Art z crashem wygląda trochę jakby to Nathan Drake stał przed kolejną swoją przygodą…

    Polubienie

  2. Ciesze sie, ze cos wrzuciles, bo wybitnie nic nie idzie dzis.

    Co do tekstu to obrazy sa na prawde swietne i majac je na powieszone na scianie to calkiem dobra opcja. Szczególnie jak wreszcie gdzies sie ustatkuje…

    Dzieki wielkie za wrzucenie kanalu o grach, chetnie ogarne co tam ciekawego sie w grach dzieje.

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.