Wygrzebane z sieci – Listopad 2017

Comiesięczne zestawienie interesujących materiałów o grach, jakimi chciałbym się z Wami podzielić.

Kiedy siadałem do zmontowania tego wpisu myślałem, że nie powinno tego być za dużo, a jednak coś tam się nazbierało. Jest trochę o Cuphead, którego bardzo zazdroszczę właścicielom konsoli od Microsoftu. Nie obyło się bez tematu płatnych skrzynek (nie da się od tego uciec) oraz kilka bardzo interesujących filmów. M.in. dokument-wywiad z twórcą PUBG oraz wręcz niesamowity materiał poświęcony ekipie podkładającej głosy bohaterom pierwszego Metal Gear Solid – warto posłuchać o tworzeniu się rewolucyjnego dzieła w kwestii prezentacji historii i fachu aktorskiego W GRZE VIDEO.

Czytanki

Filmiki

 • Wyprodukowany przez Noclip dokument o twórcy PUBG. Kim jest? Skąd pasja do militarnych shooterów? Co spowodowało ogromny sukces jego gry? Co dalej? Wszystko na poniższym materiale video.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=4e9EjExsMvI
 • Film o brutalnej prawdzie dotyczącej większości z nas – dorastamy. O tym jak wraz z wiekiem zmieni się nasze podejście do grania. Kiwałem ze zrozumieniem i troszkę płakałem.
  https://www.youtube.com/watch?v=1OgzvOL-0cI
 • A Hat in Time to platformer…ekskluzywny dla Nintendo Switch. Patrząc na niego nic dziwnego. Jest do bólu czarujący i ten gameplay. Grałbym T.T (I POGRAM BO W GRUDNIU NA PS4 !)
  https://youtu.be/IwdekoJb3I8
 • Wyjaśnienie implementacji sztucznej inteligencji w Alien: Isolation (PS4).
  https://youtu.be/Nt1XmiDwxhY
 • Interesujący film dokumentalny o kulisach powstania tytułu Perception (PS4), stworzonego przez małżeństwo, pracując zdalnie i wychowując w między czasie czwórkę i dzieci. O miłości do gier i poświęceń w gamedevie.
  https://youtu.be/DYs4uKB58Cs
 • Pierwszy MGS był czymś naprawdę wyjątkowym. W czasach swojej świetności nie było gry tak kinowej, filmowej, tak opowiedzianej i poprowadzonej fabularnie, a jednocześnie świetnej gameplay’owo. Materiał poniżej to przygotowane przez GameInformera wywiady z osobami, biorącymi udział w nagraniach głosów postaci Metal gear Solid (PS1). Wspaniałe wspomnienia, śmieszne ciekawostki i trochę żółci – wiadomo od kogo dla kogo. Naprawdę polecam. Samo zobaczenie aktorów oraz słuchanie ikonicznych głosów jest ujmujące, dla każdego fana gry Konami.
  https://youtu.be/0Ai1bh-D3K8
 • Na koniec petarda 😛 Pomijając kwestię, czy lootboxy, mikrotransakcje i DLC są ok, są złem wcielonym, są moralne lub nie, to warto wiedzieć, że WSZYSCY więksi wydawcy kantują na podatkach. Jak? Zobaczcie sami.
  https://www.youtube.com/watch?v=SFKnv1YzI3k

Możliwość komentowania jest wyłączona.