FAQ

O co chodzi z tymi kategoriami?

Jak pewnie zauważyliście, na stronie znajdują się teksty w kilku kategoriach, których raczej nie znajdziecie na innych blogach, a przynajmniej ja się z takowymi nigdzie indziej nie spotkałem – mam nadzieję, że nie robimy plagiatu. Chciałem przedstawić Wam krótko opisy każdej z kategorii.

PodcastWszystkie wpisy związane z podcastem oraz poszczególne odcinki.
RecenzjeBez zaskoczeń i udziwnień, to kategoria dla recenzji gier niewpasowujących się do powyższej loży staroci. W gry tutaj macie spokojnie szansę ograć dzięki jeszcze zipiącej PS3.
A dziś zagramy w …Tutaj znajdziecie recenzje naprawdę starych tytułów, których premiery należą do generacji dawno minionych. Zaliczamy do nich wszystkie „martwe” rynkowo konsole: PS1, PS2, PSP…i PSV…żarcik.
Siadamy do gier z szaraka, czarnuli i pierwszego przenośnego PlayStation, których nie dane nam było ukończyć za ich czasów, jednocześnie oceniając czy trzeba być masochistą sięgając po nie dzisiaj.
RaczejKonsolowoOgólnie o blogu RaczejKonsolowo. Ogłoszenia i sprawy związane z naszą działalnością.
Subiektywne opinieW uproszczeniu wszystko, co „wypadło nam z głowy”. Mniej lub bardziej luźne teksty o bujnej tematyce gierek: felietony, dyskusje, faktyczne blogi, nie pasujące do kategorii w/w.
Show&TellNazwa wzięta bezpośrednio z inicjatyw w świecie IT (może nie tylko), gdzie na spotkanie spod znaku S&T chce się coś pokazać, zaprezentować lub pochwalić się, w celu wywołania zainteresowania tematem u innych. Nie chodzi o przeprowadzenie szkolenia, czy wydanie certyfikatu, ale zrobienie czegoś w stylu: „Hej, zobacz, chciałem ci to pokazać, może złapiesz zajawkę i wyciągniesz z tego coś dla siebie…”.
Wygrzebane z sieciWygrzebane z sieci to miesięczne zestawienie interesujących materiałów ze świata gier. Większość świeżutka, prosto od twórców, ale i zdarzy się leciwy materiał, który trzeba zobaczyć.

Wraz z biegiem czasu będę aktualizować spis, abyście wiedzieli czego się spodziewać po kolejnych wpisach z poszczególnych kategorii.

Jaki jest system ocen dla recenzji?

Przez długi czas używałem skali cyfrowej, którą zapożyczyłem jeszcze z czasów, gdy pisałem recenzje, jako użytkownik PSSite. Z kolejnymi recenzjami doszedłem do wniosku, że nie pasują mi cyferki pod tekstami, jako wyznacznik oceny danej gry i zacząłem kombinować, jak to zmienić. Postawiłem na literki oraz odpowiadające im opisy, które – moim zdaniem – dobrze ujmują subiektywność ocen, jakie wystawiam.

Po zniesmaczeniu, jakim okazał się dla mnie Battlefront, Battlefield 1 dał sporo świetnej zabawy w multi, dobrego singla na raz i luźną lekcję historii. Czekacie, jakim potworkiem okaże się V? Przeczekajcie tutaj.

Świetna gra! Warta każdej ceny. Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście, to właśnie to jest ten moment, aby sięgnąć do portfela – w tym wypadku trzeba. „Halo? Panie Keighley? Mam tu propozycje do nominacji.”

Świetna gra! Warta każdej ceny. Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście, to właśnie to jest ten moment, aby sięgnąć do portfela – w tym wypadku trzeba. „Halo? Panie Keighley? Mam tu propozycje do nominacji.”

Pewnie są na świecie osoby, czy nisze społeczności, które docenią ten tytuł, aczkolwiek jest wiele innych gier, znacznie bardziej wartych uwagi i czasu niż to. Zagrajcie, ale żeby nie było, że nie ostrzegałem.

„Osoby grające wypisują miasta”. Kupa, crap i inne pieszczotliwe określenia pasują jak ulał. Grać tylko jeśli będzie to ostatni tytuł z dostępnych na świecie…a może i wtedy ominąć i zainteresować się…nie wiem…obserwacją sterowców.

Gdzie znajdę hasło do Discorda?

Kanał Discord stworzyłem z myślą o słuchaczach podcastu RaczejKonsolowo, a zatem hasło można wysłuchać w każdym odcinku (zmienia się co odcinek).

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: