FAQ

O co chodzi z tymi kategoriami?

Jak pewnie zauważyliście na stronie znajdują się teksty w kilku kategoriach, których raczej nie znajdziecie na innych blogach, a przynajmniej ja się z takowymi nigdzie indziej nie spotkałem – mam nadzieję, że nie robimy plagiatu komuś. Chcieliśmy przedstawić Wam krótkie opisy każdej z kategorii.

A dziś zagramy w … Tutaj znajdziecie recenzje naprawdę starych tytułów, których premiery należą do generacji dawno minionych. Zaliczamy do nich wszystkie „martwe” rynkowo konsole: PS1, PS2, PSP…i PSV…żarcik.
Siadamy do gier z szaraka, czarnuli i pierwszego przenośnego PlayStation, których nie dane nam było ukończyć za ich czasów, jednocześnie oceniając czy trzeba być masochistą sięgając po nie dzisiaj.
 Recenzje Bez zaskoczeń i udziwnień, to kategoria dla recenzji gier niewpasowujących się do powyższej loży staroci. W gry tutaj macie spokojnie szansę ograć dzięki jeszcze zipiącej PS3.
RaczejKonsolowo Ogólnie o blogu RaczejKonsolowo. Ogłoszenia i sprawy związane z naszą działalnością.
Show&Tell Nazwa wzięta bezpośrednio z inicjatyw w świecie IT (może nie tylko), gdzie na spotkanie spod znaku S&T chce się coś pokazać, zaprezentować lub pochwalić się, w celu wywołania zainteresowania tematem u innych. Nie chodzi o przeprowadzenie szkolenia, czy wydanie certyfikatu, ale zrobienie czegoś w stylu: „Hej, zobacz, chciałem ci to pokazać, może złapiesz zajawkę i wyciągniesz z tego coś dla siebie…”.
Subiektywne opinie W uproszczeniu wszystko, co „wypadło nam z głowy”. Mniej lub bardziej luźne teksty o bujnej tematyce gierek: felietony, dyskusje, faktyczne blogi, nie pasujące do kategorii w/w.

Wraz z biegiem czasu, będziemy aktualizować spis, byście wiedzieli czego się spodziewać po kolejnych wpisach z poszczególnych kategorii.

Jaki macie system ocen dla recenzji?

Sprawa budząca masę kontrowersji w sieci i poza nią. Czy gry powinny posiadać numeryczne oceny? Jak porównać ze sobą dwie zupełnie inne gry o tej samej ocenie? Czy nie lepiej używać, gwiazdek, słoneczek, serduszek, polecam/nie polecam, warto/nie warto, itp.? Nie podjęliśmy decyzji na temat tego w jaki sposób oceniać produkcje i na razie będziemy używać zwykłej skali 1-10, wraz z wypunktowaniem plusów oraz minusów produkcji. Mamy inne koncepcje w głowie, ale ponieważ skupiamy się bardziej na rozkręceniu bloga, aniżeli takowych pierdołach. Zostajemy przy „sprawdzonym”. Dla bardzo ciekawych:

  1. Dno i muł!
  2. Uruchamia się.
  3. Coś tam udało się nie spierdolić.
  4. Meh.
  5. No dobra. Ujdzie.
  6. Jest dobrze.
  7. Tutaj nawet bardzo dobrze.
  8. Super
  9. Prawie ideał
  10. Gamegazm over 9000!

Połówki dajemy, gdy trudno nam się zdecydować pomiędzy którąś z powyższych.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d blogerów lubi to: