FAQ

O co chodzi z tymi kategoriami?

Jak pewnie zauważyliście, na stronie znajdują się teksty w kilku kategoriach, których raczej nie znajdziecie na innych blogach, a przynajmniej ja się z takowymi nigdzie indziej nie spotkałem – mam nadzieję, że nie robimy plagiatu. Chciałem przedstawić Wam krótko opisy każdej z kategorii.

Podcast Wszystkie wpisy związane z podcastem oraz poszczególne odcinki.
Recenzje Bez zaskoczeń i udziwnień, to kategoria dla recenzji gier niewpasowujących się do powyższej loży staroci. W gry tutaj macie spokojnie szansę ograć dzięki jeszcze zipiącej PS3.
A dziś zagramy w … Tutaj znajdziecie recenzje naprawdę starych tytułów, których premiery należą do generacji dawno minionych. Zaliczamy do nich wszystkie „martwe” rynkowo konsole: PS1, PS2, PSP…i PSV…żarcik.
Siadamy do gier z szaraka, czarnuli i pierwszego przenośnego PlayStation, których nie dane nam było ukończyć za ich czasów, jednocześnie oceniając czy trzeba być masochistą sięgając po nie dzisiaj.
RaczejKonsolowo Ogólnie o blogu RaczejKonsolowo. Ogłoszenia i sprawy związane z naszą działalnością.
Subiektywne opinie W uproszczeniu wszystko, co „wypadło nam z głowy”. Mniej lub bardziej luźne teksty o bujnej tematyce gierek: felietony, dyskusje, faktyczne blogi, nie pasujące do kategorii w/w.
Show&Tell Nazwa wzięta bezpośrednio z inicjatyw w świecie IT (może nie tylko), gdzie na spotkanie spod znaku S&T chce się coś pokazać, zaprezentować lub pochwalić się, w celu wywołania zainteresowania tematem u innych. Nie chodzi o przeprowadzenie szkolenia, czy wydanie certyfikatu, ale zrobienie czegoś w stylu: „Hej, zobacz, chciałem ci to pokazać, może złapiesz zajawkę i wyciągniesz z tego coś dla siebie…”.
Wygrzebane z sieci Wygrzebane z sieci to miesięczne zestawienie interesujących materiałów ze świata gier. Większość świeżutka, prosto od twórców, ale i zdarzy się leciwy materiał, który trzeba zobaczyć.

Wraz z biegiem czasu będę aktualizować spis, abyście wiedzieli czego się spodziewać po kolejnych wpisach z poszczególnych kategorii.

Jaki jest system ocen dla recenzji?

Sprawa budząca masę kontrowersji w sieci i poza nią. Czy gry powinny posiadać numeryczne oceny? Jak porównać ze sobą dwie zupełnie inne gry o tej samej ocenie? Czy nie lepiej używać, gwiazdek, słoneczek, serduszek, polecam/nie polecam, warto/nie warto, itp.? Nie podjąłem decyzji na temat tego w jaki sposób oceniać produkcje i na razie będę używać zwykłej skali 1-10, wraz z wypunktowaniem plusów oraz minusów produkcji. Mam inne koncepcje w głowie, ale ponieważ skupiam się bardziej na rozkręceniu bloga, aniżeli takowych pierdołach. Zostaje przy „sprawdzonym”. Dla bardzo ciekawych:

  1. Dno i muł!
  2. Uruchamia się.
  3. Coś tam udało się nie spierdolić.
  4. Meh.
  5. No dobra. Ujdzie.
  6. Jest dobrze.
  7. Tutaj nawet bardzo dobrze.
  8. Super
  9. Prawie ideał
  10. Gamegazm over 9000!

Połówki daje, gdy trudno mi się zdecydować pomiędzy którąś z powyższych.

Gdzie znajdę hasło do Discorda?

Kanał Discord stworzyłem z myślą o słuchaczach podcastu RaczejKonsolowo, a zatem hasło można wysłuchać w każdym odcinku (zmienia się co odcinek).

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: