Prawie 8 miesięcy po ostatnich poleceniach, wracam z kilkoma profilami/miejscami w sieci, które warto obserwować czy śledzić.
Octocurio 🐙
Twitter: @Ocotcurio🐙 ; Blog: https://www.octocurio.com ; #indie #indyki

Profil Octocurio🐙 pojawił się na moim Twitterze przy okazji, jakiegoś indyka, którego tytułu niestety nie pamiętam. Różowa ośmiornica lubuje się w polecaniu dalej gier z szufladki indie. Nie robi tego jednak dla wszystkich tytułów, a według własnej opinii stara się rzucić światło na te tytuły, którymi warto się zainteresować. Po obserwowaniu jego profilu przez dłuższy czas, mogę potwierdzić, że w większości podrzucane są produkcje ciekawe, które zapisałem sobie na liście „intrygujących i czekających na promocje” lub „intrygujących i czekających na zapowiedź na PS4, a potem na promocje” 😄 Gry prezentowane są w formie GIFów, okraszonych krótkim opisem. Poza Twitterem, Octocurio to również prosty blog, gdzie można znaleźć więcej materiałów z polecanych indyków oraz RSS, aby być na bieżąco. Ostatnie tytuły, które pojawiły się na blogu to np. Eagle Island czy Sea of Solitude. Jeśli lubicie gry niezależne, jednak męczy was ich zalew na cyfrowych półkach sklepów, to polecam śledzić ośmiornicę.
Working Casual
Twitter: @DomPlaying ; Blog: http://workingcasual.com/ ; #branża #sprzedaż #NPD
Working Casual to blog prowadzony przez użytkownika DomsPlaying, w którym prezentowane są wiadomości ekonomiczne związane z branżą gier wideo. NPD, sprzedaże (software i hardware), liczby preorderów – publikuje wszystkie numerki. Dodatkowo zdarza mu się podzielić opinią o ogrywanym tytule, aczkolwiek ja obserwuje go głównie dla cyferek i wykresów. Można obserwować na Twitterze oraz poprzez blog, gdzie podawane jest więcej szczegółów finansowych. Dom ma wykształcenie ekonomiczne oraz dziennikarskie, a grami zajmuje się z pasji. Jeśli – podobnie do mnie – zostaliście zbanowani przez Daniela Ahmada i Mata Piscatella, to Dom jest waszą deską ratunku 😅
Archipel | アルシペル
Twitter: @SailToArchipel ; YouTube: Archipel ; #japonia #gamedev #twórcy #filmydokumentalne #wywiady
Kilka postów tej serii temu polecałem zainteresowanie się twórczością ekipy noclip. Ich filmy dokumentalne stoją na bardzo wysokim poziomie, zarówno merytorycznie oraz jakościowo. Archipel niewiele odstaje od pracy zespołu Danny’iego O’Dwyera, aczkolwiek ich filmy są znacznie mniejsze i poruszają się wyłącznie wśród twórców z Japonii. Od osób stojących za największymi produkcjami ostatnich lat, przez muzyków i mangaków. Archipel pokazuje profile osób z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy zwierzają się ze swojej pasji do tworzenia w krótkich, trwających koło 10-15 minut materiałach. Ostatnio natomiast, pojawił się fenomenalny dokument na temat konsoli SEGA Dreamcast, a rok temu ekipa pokazał film Ebb and Flow – te trwają już zdecydowanie dłużej i zbliżają się bardziej to standardu ekipy noclip. Jeśli interesują was osoby stojące za ulubionymi grami z Japonii, to myślę, że z przyjemnością będziecie oglądać ich filmy. Jest aczkolwiek haczyk: jeśli nie posługujecie się biegle językiem japońskim to będziecie musieli skupić się na napisach. Filmy tworzą osoby z Japonii, traktują o twórcach z Japonii i nie ma tłumaczenia audio, więc nici z oglądania w tle.
8-bit Music Theory
Twitter: @8bitMusicTheory ; YouTube: 8-bit Music Theory ; #muzyka #ost
Gdybym miał określić element gier, na którego temat czuję się najmniej kompetentnym do wyrażania sensownej opinii, to byłaby to zdecydowanie muzyka. Przeważnie opieram się na jej atmosferze, korelacji z rozgrywką oraz emocjach, jakie wiążę z utworami przez pryzmat wydarzeń w grze – szczególnie ostatni aspekt jest dla mnie bardzo ważny. Z tego powodu strasznie doceniam materiały publikowane przez 8-bit Music Theory. Kanadyjczyk na swoim kanale YouTube rozkłada melodie, jakie usłyszycie w grach na czynniki pierwsze, wchodząc w szczegóły czy – niemalże – logikę budowania przez kompozytorów utworów. Wyjaśnia, w jaki sposób przez melodie uzyskano daną atmosferę czy specyficzny klimat. Choć seria się zamknęła, to gorąco polecam playlistę Musi Theory Minute, gdzie w trwających (przeważnie) minutę epizodach, tłumaczy budowanie utworów, od pierwszych nut do pełnych akordów. Jeśli interesuje was muzyka w grach lub ogólnie muzyka to naprawdę polecam.
Podobał ci się materiał?!
…aby wesprzeć RaczejKonsolowo w misji szerzenia pasji do gier poprzez niezależny content, w 100% bez bullshitu i na maksa gamingowy!