Oceny znikają, a remastery pojawiają – RKP#27

Spokojnie, tym razem ToyBlackHat w coś pograł!

W tym odcinku trochę o SteamWorld Dig (PS4), sensie podnoszenia umiejętności w starych grach i powrocie po dłuższym czasie do Fallout 4 (PS4). Natomiast w sekcji newsów i ploteczek mamy znikające oceny w recenzjach, podyskutujemy o kupowaniu remasterów oraz ToyBlackHat będzie „spowiadał się” z tematu HDR-a ostatniego odcinka. Miłego!

Link do ściągnięcia odcinka

Agenda odcinka

1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat, informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo)

2. W CO GRALIŚMY?

(00:04:35) Steam World Dig (PS4) – zaskakująco dobra gra za grelosze 😛 (ToyBlackHat)

(00:16:00) Gran Turismo 6 (PS3) – zmieniam podejście do “ukończenia gry”, aby szybciej dojść do recki i skoku w GTS na PS4 (Germanos)

(00:27:25) Fallout 4 (PS4) – spędziłem 6h z powrotem w grze (po jakichś ~200 poprzednio) i nie wygląda to dobrze. Wieje nudą, generalnie nie ma podejścia do F3 i F:NV (ToyBlackHat)

3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI

(00:33:23) Oceny numeryczne w grach mają jakiś sens? Czy gry w ostatnich latach naprawdę się tak poprawiły, że większość mieści się w przedziale 7-10? (M.in. dbający o naszą poprawność kulturowo-społeczną Polygon zrezygnował z cyferek, a wcześniej Kotaku i Eurogamer)

(00:47:00) Wyjaśnienie i sprostowanie HDR 😉

(00:51:30) Co musi robić remaster, aby zachęcić nas do kupienia? Temat nawiązujący do ostatnich zapowiedzi The Last Remnant, Crystal Chronicles oraz Resonance of Fate na PS4, które pojawiły się po tegorocznym TGS. (Toy: Stop antyremasterowej histerii.)

4. OUTRO (01:14:30) (hasło na Discord, my w Social Media)

Sound effects used in podcast:
Christian DeTamble – http://therefactory.bplaced.net,
TheMindnauthttps://www.gamedevmarket.net/member/themindnaut/.
http://www.PlayOnLoop.com


Zachęcamy do komentarzy pod wpisem. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

<span>%d</span> blogerów lubi to: